Co to jest wapno sodowane? Zastosowanie dla zdrowia

Co to jest wapno sodowane? Zastosowanie dla zdrowia

30 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Zastosowanie wapna sodowanego.

Wapno sodowane jest rodzajem kamienia wapiennego. Materiał ten ma wiele zastosowań, np. w produkcji szkła i produktów spożywczych. Ma zarówno zalety, gdy jest używany do określonych celów.

Na przykład, może być stosowany do usuwania śladów metali z wody pitnej lub piwa; jednakże, jeśli nie zostanie wcześniej usunięty, pozostawia nieprzyjemny smak na napoju. Ponadto, soda wapienna jest często stosowana w komercyjnych detergentach do zmywarek, ponieważ pomaga usunąć plamy tłuszczu z naczyń i szklanek poprzez zmianę ich napięcia powierzchniowego

Wapno sodowe może być stosowane jako lek zapobiegający wchłanianiu sodu u pacjentów, którzy mają niewydolność nerek. Może być również stosowane w połączeniu z chemioterapią i radioterapią u pacjentów z rakiem, aby przeciwdziałać skutkom tych zabiegów na tkanki kostne i mięśniowe.

Co to jest medisorb ex wapno?

Medisorb jest rodzajem wapna sodowego, które jest pokryte powłoką emaliową, aby zapobiec uszkodzeniom w organizmie. Powłoka ta jest odporna na kwasy i zasady, które znajdują się w wyściółce żołądka. Wapno sodowe bez powłoki nie posiada tej ochrony i może rozpuścić się w organizmie w kontakcie z takimi substancjami jak kwas żołądkowy lub żółć. Powłoka zapobiega również sklejaniu się limonek podczas przechowywania.

Carestation jest stanem, w którym żołądek ma trudności z opróżnieniem swojej zawartości. Przyczyną mogą być zmiany hormonalne, leki lub przeszkoda, która blokuje przejście pokarmu z żołądka do jelit. Do symptomów tego stanu należą bóle i wzdęcia brzucha; nudności i wymioty; uczucie sytości po zjedzeniu tylko kilku kęsów; utrata wagi mimo dużego apetytu; kapanie z nosa i ból gardła z powodu cofającego się kwasu żołądkowego

Główną przyczyną niedrożności jest niedrożność w obszarze zwanym dolną częścią przełyku. W niektórych przypadkach może do tego doprowadzić również nadmierne nagromadzenie gazów w jelitach. Leczenie Carestation zależy od tego, co jest jego przyczyną.